Čo znamená označenie,, Sturgeon Friendly "uvedené na produktoch značky Český kaviár?

Sturgeon friendly čiže priateľský k jeseterom je vlajkovým vyjadrením filozofie našej značky. Ako jediní na svete totiž kaviár z jesetera získavame šetrnú a patentovanou metódou, pri ktorej jesetery zostávajú nielen nažive, ale netrpí ani akýmkoľvek diskomfortom. Techniku vyvinul náš partner, Fakulta rybárstvo a ochrany vôd Jihočeské Univerzity v Českých Budějoviciach. Jesetery sú ohrozený druh a my sme pyšní na to, že blahodarné látky z ich vajíčok vieme získavať eticky a udržateľne.

Obsahuje vaše kozmetika ikry?

Nie. V našej kozmetike nájdete koncentrovaný kaviárový extrakt, ktorý z ikier získavame špeciálnym technologickým postupom. Z ikier tak získame všetky látky, ktoré majú účinok na ľudskú pleť. Osobitný dôraz kladieme na stabilitu a čistotu extraktu a jeho obsah otvorene deklarujeme na každom našom produkte.

Je kaviár vhodný aj pre citlivú pleť?

Kaviárový extrakt obsahuje viac než dvadsať rôznych živín. Všetky sa pritom bežne vyskytujú v ľudskom tele, čo tvorí perfektnú predpoklad pre výbornú toleranciu našich produktov všetkými typmi pleti. Naše krémy obsahujú ľahkú parfumáciu, ak chcete otestovať ich znášanlivosť, aplikujte malé množstvo na oblasť predlaktia a sledujte prípadnú reakciu.

Aké účinky má kaviárový extrakt na pleť?

Kaviárový extrakt svojím zložením dodáva pleti látky zaisťujúce bunkovú výživu a pomáha udržiavať zdravú kožnú bariéru. Jeho účinky sú tak trojaké - hydratačné, regeneračné a omladzujúce. Kaviárový extrakt je mimo iného bohatým zdrojom na nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A a D, rad minerálov a stopových prvkov. Samotný efekt extraktu je umocnený i ďalšími ingredienciami, akými sú skvalan, bambucké maslo alebo pantenol.

Čím je kaviárová maska múdra?

Vďaka využitiu nanotechnológie a svoje suché podobe je maska formulovaná s radom veľmi potentných účinných látok a s minimom aditív. Bežne textilné masky pritom tvoria prevažne voda. Nanotechnológie navyše zaisťuje aj veľmi efektívny transport látok do plati a umožňuje tak zákazníčkam získať z produktu maximum účinku. Čistá, jednoduchá a rýchla aplikácia bez stekania obsahu a zamazania sa je potom príjemným bonusom.