Čo znamená označenie,,Sturgeon Friendly "uvedené na produktoch značky Český kaviár?

Sturgeon friendly čiže priateľský k jeseterom je vlajkovým vyjadrením filozofie našej značky. Ako jediní na svete totiž kaviár z jesetera získavame šetrnú a patentovanou metódou,pri ktorej jesetery zostávajú nielen nažive,ale netrpí ani akýmkoľvek diskomfortom. Techniku vyvinul náš partner,Fakulta rybárstvo a ochrany vôd Jihočeské Univerzity v Českých Budějoviciach. Jesetery sú ohrozený druh a my sme pyšní na to,že blahodarné látky z ich vajíčok vieme získavať eticky a udržateľne.

Obsahuje vaše kozmetika ikry?

Nie. V našej kozmetike nájdete koncentrovaný kaviárový extrakt,ktorý z ikier získavame špeciálnym technologickým postupom. Z ikier tak získame všetky látky,ktoré majú účinok na ľudskú pleť. Osobitný dôraz kladieme na stabilitu a čistotu extraktu a jeho obsah otvorene deklarujeme na každom našom produkte.

Je kaviár vhodný aj pre citlivú pleť?

Kaviárový extrakt obsahuje viac než dvadsať rôznych živín. Všetky sa pritom bežne vyskytujú v ľudskom tele,čo tvorí perfektnú predpoklad pre výbornú toleranciu našich produktov všetkými typmi pleti. Naše krémy obsahujú ľahkú parfumáciu,ak chcete otestovať ich znášanlivosť,aplikujte malé množstvo na oblasť predlaktia a sledujte prípadnú reakciu.

Aké účinky má kaviárový extrakt na pleť?

Kaviárový extrakt svojím zložením dodáva pleti látky zaisťujúce bunkovú výživu a pomáha udržiavať zdravú kožnú bariéru. Jeho účinky sú tak trojaké - hydratačné,regeneračné a omladzujúce. Kaviárový extrakt je mimo iného bohatým zdrojom na nenasýtené mastné kyseliny,vitamíny A a D,rad minerálov a stopových prvkov. Samotný efekt extraktu je umocnený i ďalšími ingredienciami,akými sú skvalan,bambucké maslo alebo pantenol.

Čím je kaviárová maska múdra?

Vďaka využitiu nanotechnológie a svoje suché podobe je maska formulovaná s radom veľmi potentných účinných látok a s minimom aditív. Bežne textilné masky pritom tvoria prevažne voda. Nanotechnológie navyše zaisťuje aj veľmi efektívny transport látok do plati a umožňuje tak zákazníčkam získať z produktu maximum účinku. Čistá,jednoduchá a rýchla aplikácia bez stekania obsahu a zamazania sa je potom príjemným bonusom.